Oleg Kazankov

Bratislava, Slovakia

 

Obchod a spolupráca s Ruskom

 

 

   Facebook 

Hlavná

Obchod s Ruskom

Obchod s Ruskom - služby

Postup na trh Ruska

Kontakty na ruské firmy

Zmluvy s ruskými firmami

Čo urobiť, aby Rusi objednávali Vaše výrobky a služby

Poradenstvo

Podnikanie v Rusku bez ilúzií

Slováci idú do Ruska

Ako založiť firmu v Rusku bez zbytočných výdavkov

Rusi nerozumejú ruským prekladom zo Slovenska

Ruské investície a projekty na Slovensku (v ruštine)

2,8% alebo "surovinová" krajina (v ruštine)

Spolupráca s Ruskom

foto, video

Foto - Ruské železnice

Foto - Rostechnologii

Preklady

Preklady do ruštiny

Rusi nerozumejú ruským prekladom zo Slovenska

Preklad ako žena

Zmluvy v ruštine

Normostrana

Zlé preklady - vzory

O.K. o spolupráci
Slovensko - Rusko
v slovenských a ruských médiách

v slovenčine:

Ruský kapitál prichádza, ale nebadané -
TREND, 12.3.2014

Ruskí investori nemajú záujem o Slovensko - TREND, 12.9.2010

Ruskí podnikatelia neberú Slovákov vážne -
SME, 10.3.2008

Reakcia na diskusiu v SME

Ruská širokorozchodná trať na Slovensku - za a proti

Široké ruské koľajnice pomôžu podnikaniu - TRANSPORT a LOGISTIKA - 12.2011

Prečo sa Slovákom nedarí v Rusku - TREND, 4.3.1998

v ruštine:

Prečo Rusi kupujú nehnuteľnosti na Slovensku

Nehnuteľnosť na Slovensku: čo kupujú Rusi?

Z ruského Cyklotrónového centra... zónu zábavy?

Potrebuje niekto v Európe ruské NANO?

Slovenský BAM

Ruské železnice na Slovensko cez inovácie a ekológiu

Objednávka

On-line objednávka

Test ruštiny

Bol vytvorený pre cudzincov, ktorí idú do Ruska pracovať alebo študovať.

Oleg Kazankov - profil

Kontakt

e-mail: rusky@rusky.sk

e-mail: rusky.sk@gmail.com

on-line kontakt

skype: rusky.sk

NAJ.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slovak Russian

Čo urobiť, aby Rusi objednávali Vaše výrobky a služby

Podnikanie v Rusku bez ilúzií

Ruský kapitál prichádza, ale nebadané

Postup na trh Ruska

Ruská širokorozchodná trať na Slovensku - za a proti

Ako založiť firmu v Rusku

Obchod s Ruskom - služby

Preklady do ruštiny


Téma dňa: Ruský kapitál prichádza, ale nebadané - TREND, 12.3.2014

Dostávam stovky žiadosti nájsť investorov v Rusku. Investorov nehľadám, prosím neposielať mi podobné prosby.

Veľa slovenských firiem sníva o ruskom trhu či zákazkách z Ruska. Máloktorej slovenskej firme sa však na ruskom trhu darí. Tento web je venovaný spolupráci slovenských a ruských firiem, najmä stránka Podnikanie v Rusku bez ilúzií. Možností pre uplatnenie sa na trhu Ruska je veľa, ale nie každá slovenská firma ich dokáže využiť naplno.  

Zásadná chyba slovenských firiem je, že sa chcú dostať na ruský trh ľahko a zadarmo. To je ale nemožné. Za vstup na ruský trh treba platiť a tvrdo pracovať.   

Slováci si myslia, že Rusi prídu na Slovensko, aby tu niečo kúpili. Rusi neprídu. Slovensko nevyrába nič, čo by už v Rusku nebolo, ruskej alebo zahraničnej výroby, s cenami nižšími ako v SR. Slováci musia sami posúvať svoje výrobky do Ruska. Ruský trh je obrovský a nevybalansovaný. Čo sa nedá predať v jednom regióne, dá sa predať v inom.

Niektoré slovenské firmy predsa idú na ruský trh - žiaľ úplné nepripravené. Preto po pár rokoch pôsobenia v Rusku a veľkých stratách svoje zastupiteľstvo v Rusku rušia. Ako povedala televízia JOJ po rozhovore so mnou "Na úspešné podnikanie v Rusku treba poznať zopár trikov". Trikov a pravidiel ruského biznisu však treba poznať oveľa viac.
                           Noviny TV  JOJ, 18.3.2013 - Podnikanie v Rusku

Mám odskúšaný spôsob, moje know-how - čo urobiť, aby sa Rusi obracali na slovenské firmy s dopytom o ich výrobky a služby. Nebudete Vy posielať ponuky Rusom, ale Rusi budú posielať dopyty Vám. Nebudete Vy hľadať ruských zákazníkov, ale ruskí zákazníci budú hľadať Vás. Podrobnosti sú na stránke Čo urobiť, aby Rusi objednávali Vaše výrobky a služby.  

Účinkujem v projektoch spolupráce medzi slovenskými a ruskými spoločnosťami.

Poskytujem slovenským firmám poradenstvo a sprievod pri vstupe na ruský trh

Pre slovenské firmy vyhľadávam a overujem obchodných partnerov v Rusku.

Prekladám do ruštiny, ale len keď mám čas. Som riadnym členom Slovenskej spoločnosti prekladateľov odbornej literatúry. Skúšam ruštinu u zástupcov Slovenska, ktorí idú pracovať do Ruska. Svoju znalosť ruštiny si môžete overiť cez Test ruštiny. Bez dobrej ruštiny sa neoplatí podnikať v Rusku. Na Slovensku po slovensky, ale v Rusku po rusky. Nekvalitné preklady do ruštiny www stránok a zmlúv to je zvláštna téma. Konkrétne vzory slabých prekladov sú uvedené na stránke Zlé preklady - vzor.  

Moje služby a názory na súčasný trh Ruska a na vzťahy medzi slovenskými a ruskými firmami uvádzam na webe. Možno niekomu pomôžu. Stále však platí  "Umom Rossiju ne poňať". Treba vedieť ako, kde a komu predávať v Rusku.

Nehnuteľnosť na Slovensku pre zákazníkov z Ruska a SNŠ

Sprostredkujem predaj nehnuteľnosťami na Slovensku Rusom. Mám najnavštevovanejšiu www stránku v ruštine s realitami na Slovensku, určenú pre ruskohovoriacich zákazníkov.  

Pre ruské firmy a súkromné osoby zabezpečujem nákup vhodnej nehnuteľnosti na Slovensku. Predaj nehnuteľnosti Rusom sa celkom líši od predaja Slovákom. Väčšina Rusov na Slovensku nikdy pred tým nebola, slovenčinu neovládajú, nemajú žiadne predstavy o krajne. Proste chcú odisť z Ruska a žiť v kľude. Ale ruských kupujúcich na Slovensko treba prilákať a to vôbec nie je ľahká práca. Slovenským realitným kanceláriám sa táto práca moc nedarí, nedokážu zaujať Rusov.   

Solventnejší Rusi o Slovensko nemajú záujem, radšej kupujú nehnuteľnosti v Anglicku či USA. Na Slovensko prichádza stredná vrstva, tzv. inteligencia, ktorá má financie a záujem predovšetkým o lacné 3-izbové byty v Bratislave do 90.000 И, v regiónoch do 40.000 И, domy v Bratislave a okolí do 120.000 И, v regiónoch do 50.000 И. Ak mate podobné cenové prístupné pre Rusov nehnuteľnosti, môžem ich ponúknuť konkrétnym ruským zákazníkom.

Rusi občas kupujú aj drahé nehnuteľnosti, ale treba ich zaujať. Spôsoby predaja drahej nehnuteľnosti Rusom vysvetlím na dopyt. Za reklamu v ruštine a ponuku Rusom drahých nehnuteľnosti treba doplatiť

                     Moje články v ruštine v ruských médiách o nehnuteľnosti na Slovensku

Prečo Rusi kupujú nehnuteľnosť na Slovensku 
Tranio.Ru 

 

 

 

Nehnuteľnosť na Slovensku: čo kupujú Rusi?
Ѕ»–∆≈¬ќ… Ћ»ƒ≈–
  
 

Súčasný stav Ruska, ekonomická a sociálna neistota, korupcia, nátlak na biznis vyvolávajú snahu u solventných Rusov čo najrýchlejšie uložiť našetrený kapitál do zahraničia. Investície do nehnuteľnosti v zahraničí sú teraz mimoriadne populárne v Rusku. V Čechách Rusi kupujú ročne do 4000 ks nehnuteľnosti. Česi lákajú Rusov dobrým obchodovaním, Bulhari zasa nízkou cenou - predávajú nové domy za 30 000 И, nové byty za 15 000 И. Jasné, že pre Slovensko je to nereálna cena. Ale aj reálnu cenu svojej nehnuteľnosti Slováci nadhodnocujú dva až trikrát. V tomto je hlavný problém. 

Záujem však o bývanie a biznis na Slovensku u Rusov stúpa. Mám dopyty z Ruska o lačné byty a domy na Slovensku, najmä v Bratislave, Tatrách, Piešťanoch, v blízkosti kúpeľov. Pokiaľ vlastníte cenovo zaujímavé nehnuteľnosti v týchto regiónoch, môžem ich  ponúknuť ruským partnerom a klientom.
 

Najväčšia ruská investícia na Slovensku

Dňa 15.2.2013 svoju prvú pobočku na Slovensku otvorila najväčšia ruská banka SBERBANK (—Ѕ≈–ЅјЌ  –ќ——»»), druhá najväčšia v Európe a trinásta  najväčšia banka vo svete. Na Slovensku má názov Sberbank Slovensko, a.s. http://www.sberbank.sk

K tejto udalosti som poskytol komentár slovenským televíziám.

TV JOJ 

TV Markíza 

Slovensko má dosť vlastných problémov, keďže západná Európa ho stále viac a viac ignoruje. Netreba sa brániť ruským investíciám. Spolu s ruskou bankou by sa dalo pritiahnuť na Slovensko ruských investorov. Ale dosť váham, či dokážu slovenské úrady a firmy prilákať ruských investorov.  
 

Copyright © RUSKY SK s.r.o. All Rights Reserved